تبلیغات
هر هفته با مطالبی متنوع

هر هفته با مطالبی متنوع

اگر عشقی احساس نمی‌كنی؛ تظاهر نكن، سعی نكن نمایش بدهی كه عاشقی حتی اگر خشمگینی بگو كه خشمگین هستی و باش ولی حقیقی باش.

نیروی حال

نام کتاب: نیروی حال
اثر  اکهارت تول
خانم نرگس نبی زاده


1  - در زمان حال زندگی کنید و گذشته وآینده را دور بریزید و روی همه موارد ساده مثل بالا رفتن از پله و غیره تمرکز کنید.
2-خود را از ذهن جدا کنید چون همه مشکلات توهمات ذهن هستند واگر در حال باشیم وفکر کنیم میبینیم مشگل نداریم و اگر مشگل پیش آمد چون ذهنیتی از چیزی نداریم تصمیمی که در لهظه حال میگیریم بهترین تصمیم است .

3-هر کاری که می خواهیم انجام دهیم از خود بپرسیم که نشاط و آسودگی و سبکی وجود دارد اگر نداشت ما در زمان حال نیستم .پس باید چگونکی کار را تغییر دهیم.
4-نگران حاصل کارتان نباشید فقط بر خود کار متمرکز باشید نتیجه به خودی خود خواهد آمد .این یک تمرین نیرومند معنوی است.
5-میدان انرژی درونی خود را حس کنید مثلا هوایی که درون بدن وارد و از آن خارج میشود را حس کنید.اگر این میدان انرژی قوی باشد می توانیم آن را به دیگران انتقال دهیم
6-انتظار یک حالت ذهنی است که ما از لحظه حال راضی نیستیم و دنبال آینده هستیم و اکنون را از دست می دهیم و کیفیت زندگی هم به شدت کاهش پیدا می کند.اگر ما حال را درست کنیم آینده خودبخود درست میشود.شکر گزاره حال بودن است.
7-فقط باشید و از بودن لذت ببرید اگر حاضر باشید هیچ نیازی نیست که  انتظار چیزی  را بکشید.
8-مراقب باشیم گرفتار خود کاذب و ناشادمان نشویم.که مارا از حال بیرون می کشد و گرفتارمان میکند.
9-اگر با ذهن یکی باشید دچاره درده احساسی می شوید که منشاء اصلی بیماریهای جسمی می باشد.مثل  : آه. ناله. خشم .افسردگی .
10-برخی بدنهای دردمند نسبتا" بی ضررند و شبیه کودکی اند و مدام نق می زنند،برخی مثل هیولایی مخرب و شرور مثل شیطان هستند.برخی به جسم آسیب می رسانند.بعضی از نظره عاطفی خطرناکند.برخی به افراد پیرامونتان حمله میکنندو برخی به شما که میزبان هستید.آنگاه افکار و عواطف شما نسبت به زندگی وخود منفی می شود.اغلب بیماریها و تصادفات اینگونه ایجاد می شود.برخی میزبان خود را به سوی خودکشی سوق می دهند.
11-متوجه کوچکترین نشانهای ناراحتی به هرشکلی باشید شاید بدن دردمند در آستانه بیمار شدن باشد ناراحتی میتواند به شکل آزردگی ،بی حوصلگی ،سنگینی ،میل ،آزاررسانی ،خشم، جوش و خروش ،افسردگی و غیره ظاهر شود.نباید بگذاریم که بیدار شودو فعال شود و در ما زندگی کند.
12-شما نمی توانید خود و شریک زندکیتان را دگرگون کنید تنها می توانید ایجاد فضا را برای دگرگونی و ورود مهرولطافت آماده کنید.
13-برای رشد نیاز به فروپاشی است .باید شکست باشد تا باعث ورودچیزهای تازه وبروز تغیییر ودگرگونی شود.
14-اگرکسی مطلبی به قصد آزار و توهین به شما گفت به جای پیمودن مسیر نا آگاهانه یا واکنش منفی یا حمله،دفاع و پس کشیدن ،اجازه دهید سخنان آن شخص فقط از میان شما عبورکند و مقاومت نکنید   مانند اینکه  کسی  وجود ندارد آزار ببیند .این بخشایش است به این ترتیب شماآسیب ناپذیر می شوید.
15- یکی از نیرومندترین تمرینات معنوی آن است که عمیقا"بر فنا پذیری شکل های مادی و از جمله خودتان تعمق کنید به این می گویند مرگ پیش از مرگ .
16- تسلیم ،حکمت ساده و در عین حال والای انعطاف پذیربودن در برابر جریان زندگی ومقاومت نکردن در برابر آن است .تنها مکانی که می توانید جریان زندگی را تجربه کنید حال است .پس تسلیم شدن یعنی پذیرفتن بی قیدو شرط و کامل لحظه حال است.
17- برهزارو یک کاری که در آینده مجبور شوید انجام دهید تمرکز نکنید بلکه بر آن یک کاری که اکنون می توانید انجام دهید متمرکز شوید.
18-اگر با رفتار نا گا آگاهانه دیگران بجنگید یا در برابر آن مقاومت کنید خودتان نا آگاه می شوید.
19- هنگامی که به شخص یا وضعیتی نه می گوییم ،واکنشی نباشیم بلکه با بینش و درک عمل کنیم.
20- نباید از حال به عنوان ابزاری برای بدست آوردن نتیجه در آینده استفاده کنید. چون آنوقت افراد به صورت وسایل رسیدن به هدف برای شما در می آیند.و رابطه انسان بودن برای شما بی اهمیت می شود و مهم آنست که شما به سود مادی برسید یا احساس قدرت یا لذت جسمانی کنید.
21- وقتی بیمارید احساس شکست نکنید و زندگی را سرزنش نکنید و عادلانه نیست که خود را هم مقصر ندانید اینها شکلهای گوناگون مقاومت هستند.
22-فرصت نخست شما آن است و هر لحظه به حقیقت آن لحظه تسلیم شوید.با دانستن این نکته و آنچه هست نمی تواند نباشد زیراهم اکنون هست ،به آنچه هست پاسخ مثبت بدهید و آنچه را که باید و برای آن شرایط لازم است انجام دهید.
23- اگر نمی توانید آنچه در بیرون هست را بپذیرید آنچه در درون است را بپذیرید .اگر وضعیت بیرونی غیرقابل قبول است وضعیت درونی را تغییر دهید.یعنی در مقابل درد مقاومت نکنیم و اجازه بدهیم اندوه،ترس ،تنهایی باشد وتسلیم شویم و بدون برچسب زدن تماشا کنیم وآن را  در آغوش بگیریم و آنگاه معجزه تسلیم، رنج عمیق را به آرامش عمیق تبدیل می کند.
پنجشنبه 30 دی 1389 | نظرات ()


موضوعات

عشقولانه

دانلود

عکس

آموزشی

خبر

داستان

مذهبی

طنز و سرگرمی

کامپیوتر

روانشناسی

هنر

متنوع

پیوندهای روزانه

دانلود کتاب های صوتی

مطالب اخیر

زوج خوشبخت

یــــک تـسـت روانشناسی مهم!

سنجش عملکرد

انیشتین و راننده اش

آموخته ام که ...

سی و یك روز جادویی

سیزده نکته برای زندگی

چگونه بر مشکلات عاطفی غلبه کنیم؟

موسی مندلسون

تله موش

مچ فرزندتان را موقع انجام کارهای خوب، بگیرید!

من باور دارم که..........

یوگا چیست ؟

سخنانی کوتاه اما جاودانه

راهی غیر تکراری برای ابراز عشق

آرشیو مطالب

اردیبهشت 1390

فروردین 1390

اسفند 1389

بهمن 1389

دی 1389

آذر 1389

آبان 1389

مهر 1389

نویسندگان

خسته

پیوند ها

بانک قالب های فارسی وب

قالب وبلاگ

خـــاطــره ای از یــــــاد رفـــتــــه

زن متولد ماکو - شهربانو

خودمونی - حامد

بی پروا - سارا

رویای عشق - ستاره

خلوتگاه من - باران

آمار سایت

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :

امکانات جانبی

RSS 2.0