تبلیغات
هر هفته با مطالبی متنوع

هر هفته با مطالبی متنوع

اگر عشقی احساس نمی‌كنی؛ تظاهر نكن، سعی نكن نمایش بدهی كه عاشقی حتی اگر خشمگینی بگو كه خشمگین هستی و باش ولی حقیقی باش.

آشفته بازار سكه‌های طلا با هجوم طلای تقلبی

آشفته بازار سكه‌های طلا با هجوم طلای تقلبی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

یكی از فعالان بازار سكه می‌گوید: سكه‌های تقلبی یا سكه‌های سبك‌تر از انواع مشابه چنان به مهارت ضرب شده‌اند كه افراد عادی توانایی تشخیص نوع ضرب را ندارند. تمامی سكه‌ها توسط بانك مركزی ضرب می‌شوند اما این سكه‌ها به‌طور قاچاق و مخفیانه توسط برخی افراد در مكانی خارج از ضرابخانه بانك مركزی ضرب شده‌اند. البته سكه‌فروشان با سنگ محك می‌توانند سكه‌های تقلبی را تشخیص دهند. برای این كار آنان مجبورند سكه‌ها را از وكیوم خارج كرده و برای تشخیص به سنگ محك بسپارند. البته جوان‌ترها نمی‌توانند سكه‌های تقلبی و اصل را به راحتی شناسایی كنند.

جدای از سكه‌های تقلبی كه در انواع مختلف از طرح جدید و قدیم گرفته تا سكه كامل، نیم و ربع بهار آزادی كه در بازار وجود دارند سكه‌های دیگری نیز هستند كه اگرچه از طلا ساخته شده‌اند اما وزن آنها در مقایسه با سایر سكه‌ها كمتر است. این نوع سكه‌ها با وزن كردن قابل شناسایی هستند.

یكی از سكه‌فروشان در این‌باره می‌گوید: معمولا ماموران خرید شركت‌ها از این سكه‌ها استقبال می‌كنند زیرا این گروه از سكه‌ها را می‌توانند در شكل و شمایل سكه‌های رایج در بازار اما ارزان‌تر تهیه كنند و شركت‌های مزبور نیز آنها را به مناسبت‌های مختلف به كاركنان هدیه دهند. در نتیجه ماموران خرید می‌توانند فاكتور خریدی معادل بهای روز سكه‌ها دریافت كنند اما وجوهی كمتر به دلیل سبك‌تر بودن سكه‌ها در مقایسه با نمونه‌های اصل به سكه‌فروشان بپردازند. البته گویا سكه‌های تقلبی و سكه‌های كم‌وزن‌تر از سكه‌های رایج در بازار را نمی‌توان از همه‌جا تهیه كرد.

او در این‌باره می‌گوید: معمولا برخی از افراد سودجو و دلال وجود دارند كه سكه‌ها را به افراد نابلد می‌فروشند افرادی كه سودای خرید ارزان‌تر سكه‌ها را در سر دارند. دلالان برای گمراه كردن خریداران، سكه‌های وكیوم‌شده‌ای نیز می‌فروشند. روی وكیوم‌ها شماره تماس و نام فروشنده دیده می‌شود اما شما نمی‌دانید كه در وكیوم‌ها چه سكه‌ای نهفته است.

محمد كشتی‌آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر شرایط آشفته فعلی را چنین توصیف می‌كند: سكه‌های تقلبی و حتی سبك‌تر از وزن معمول چند سال گذشته و توسط افراد سودجو ضرب و وارد بازار شد كه اعضای آن باند توسط ماموران آگاهی دستگیر شدند. این سكه‌ها همان سكه‌هایی هستند كه از آن زمان در بازار مانده‌اند اما به تازگی سكه‌های تقلبی و یا كمتر از وزن سكه‌های اصل ضرب نشده است.

اما با این وجود خیالتان چندان آسوده نباشد زیرا كشتی‌آرای می‌گوید: برخی از خریداران سكه با این بهانه به دنبال خرید سكه‌ها به میزانی كمتر از قیمت رایج در بازار هستند بنابراین شما باید علاوه بر اینكه مواظب باشید تا به دام دلالان و فروشندگان سكه‌های تقلبی نیفتید باید مواظب خریداران سكه‌ها نیز باشید. این در حالی است كه خطر هجوم سكه‌های تقلبی در شهرستانها بیش از تهران مردم را تهدید می‌كند.


منبع: تهران امروزیکشنبه 17 بهمن 1389 | نظرات ()


موضوعات

عشقولانه

دانلود

عکس

آموزشی

خبر

داستان

مذهبی

طنز و سرگرمی

کامپیوتر

روانشناسی

هنر

متنوع

پیوندهای روزانه

دانلود کتاب های صوتی

مطالب اخیر

زوج خوشبخت

یــــک تـسـت روانشناسی مهم!

سنجش عملکرد

انیشتین و راننده اش

آموخته ام که ...

سی و یك روز جادویی

سیزده نکته برای زندگی

چگونه بر مشکلات عاطفی غلبه کنیم؟

موسی مندلسون

تله موش

مچ فرزندتان را موقع انجام کارهای خوب، بگیرید!

من باور دارم که..........

یوگا چیست ؟

سخنانی کوتاه اما جاودانه

راهی غیر تکراری برای ابراز عشق

آرشیو مطالب

اردیبهشت 1390

فروردین 1390

اسفند 1389

بهمن 1389

دی 1389

آذر 1389

آبان 1389

مهر 1389

نویسندگان

خسته

پیوند ها

بانک قالب های فارسی وب

قالب وبلاگ

خـــاطــره ای از یــــــاد رفـــتــــه

زن متولد ماکو - شهربانو

خودمونی - حامد

بی پروا - سارا

رویای عشق - ستاره

خلوتگاه من - باران

آمار سایت

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :

امکانات جانبی

RSS 2.0