تبلیغات
هر هفته با مطالبی متنوع

هر هفته با مطالبی متنوع

اگر عشقی احساس نمی‌كنی؛ تظاهر نكن، سعی نكن نمایش بدهی كه عاشقی حتی اگر خشمگینی بگو كه خشمگین هستی و باش ولی حقیقی باش.

چگونه گذشته و خاطرات بد خود را فراموش كنیم؟


 
چگونه گذشته و خاطرات بد خود را فراموش كنیم؟


    برای فراموش كردن گذشته، باید با مرگ ها، طلاق، یا فقدان های مختلف كنار بیایید و در این مقاله توصیه هایی برای روبه رو شدن با شكست هایتان، خداحافظی كردن و گذشتن از آنها معرفی كنیم.

    فراموش كردن گذشته تان، چه ترك یك رابطه اعتیاد آور باشد یا غم از دست دادن یكی از عزیزان، یكی از سخت ترین كارهاست. با اینكه ممكن است بدانید كه این رابطه چقدر برایتان دردناك است و برای سلامتی خودتان هم كه شده باید آن را كنار بگذارید، اما هنوز برای گفتن خداحافظ مشكل دارید.آسان نیست اما راه های عملی برای فراموش كردن گذشته تان وجود دارد. قبل از اینكه بخواهید از رابطه خود خداحافظی كنید، لازم است كه با خاطرات و تجربیاتتان روبه رو شوید. اگر با اشتباهات خود دست و پنجه نرم می كنید، باید مسئولیت اعمالتان را بپذیرید.

    6 قدم برای فراموش كردن گذشته
    1. درمورد افكار و خاطراتتان بنویسید، نقاشی بكشید، و درموردشان حرف بزنید. برای فراموش كردن گذشته تان باید به خاطراتتان احترام بگذارید.

    2. با دور ریختن احساسات و عواطف مربوط به خاطرات دردناكتان، آنها را فراموش كنید. خواهید دید كه بعد از آن چقدر احساس آرامش می كنید.


    3. درصورت امكان به عقب برگردید و با كسانیكه در آن خاطرات دخیل بوده اند حرف بزنید. برای فراموش كردن گذشته تان باید به عقب برگردید.


    4. احساسات واقعیتان را با كسی در میان بگذارید. اگر صلاح است به آنها اعتراف كنید. برای فراموش كردن گذشته تان باید احساساتتان را بروز دهید. اگر باید با اشتباهاتتان كنار بیایید، باید تقصیر یا گناهتان را گردن بگیرید.


    5. معذرت خواهی كرده و طلب بخشش كنید. برای فراموش كردن گذشته تان باید آسیب پذیر باشید.

    6. برای كنترل پرخوری ها، اعتیاد یا آسیب رساندن به خودتان به خاطر گذشته دردناكتان كمك بگیرید. برای فراموش كردن گذشته باید غرور را كنار بگذارید.

    فراموش كردن عزیزان، چه همسرتان باشد كه از او طلاق گرفته اید، چه فرزندتان باشد كه فوت كرده، چه خواهر یا برادرتان باشد كه از شما دور شده یا هر كس دیگری، بسیار مشكل است. فراموش كردن گذشته نیاز به تلاش و انرژی بسیار دارد. مطمئن باشید كه بعد از این گذشته دردناك نه تنها می توانید به زندگیتان ادامه دهید بلكه عاقل تر، آرام تر، و متمركز تر خواهید بود.

    فراموش كردن گذشته یعنی چه؟

    فراموش كردن گذشته یعنی قبول كنید كه برای تغییر گذشته كاری از دستتان برنمی آید.

    درمواجهه با شكستتان شما هرچه از دستتان برمی آمده كرده اید. باید بدانید كه تا جاییكه می توانسته اید خوب، مهربان و موثر بوده اید. اگر قرار بود به عقب برگردید مطمئناً نمی توانستید كاری بیش از آن انجام دهید. پس باید گذشته را فراموش كنید.

    فراموش كردن گذشته یعنی خود را برای اشتباهاتتان ببخشید. فكر كردن دوباره به آنچه كه می توانستید یا باید انجام می دانید هیچ اثری ندارد. اگر با اشتباهاتتان درگیر هستید یا شكست خورده اید سعی كنید خودتان را ببخشید.

    فراموش كردن گذشته یعنی افكارتان را بشناسید. اگر می بینید كه مدام درگیر گذشته هستید، با ملایمت افكارتان را به زمان حال برگردانید. سعی كنید این عادت را كنار بگذارید كه مدام به اشتباهات گذشته تان فكر كنید.

    فراموش كردن گذشته یعنی به ذات زمان اعتماد كنید. زمان می گذرد و شما هم باید از گذشته بگذرید. زخم هایتان به مرور التیام می یابند و فقط جای آن بر جا می ماند.

    فراموش كردن گذشته یعنی ارتباطات جدید ایجاد كنید. لازم نیست كه حتماً یك گروه دوست تازه پیدا كنید. می توانید یك دوستی جدید را با یكی از همكارانتان شروع كنید یا یكی از همسایه ها را برای شام به خانه تان دعوت كنید. اگر درمورد شكست هایتان با كسی حرف بزنید راحت تر می توانید با آنها كنار بیایید.

    فراموش كردن گذشته یعنی در مكالماتتان به دنبال تعادل باشید. خیلی مهم است كه دردها و ناراحتی هایتان را با دیگران قسمت كنید اما به همان اندازه مهم است كه به زندگیدیگران هم علاقه نشان دهید.

    فراموش كردن گذشته یعنی یك دنیای تازه را تجربه كنید. شروع به تحصیل در یك رشته تازه كنید یا یك سرگرمی جدید پیدا كنید. برای فراموش كردن گذشته باید به دنبال جهت های تازه باشید.

    فراموش كردن گذشته یعنی زمانتان را در اختیار دیگران قرار دهید. فرصت های بیشمار تازه ای وجود دارد كه به شما كمك می كند با گذشته تان خداحافظی كنید. از منطقه امنتان بیرون بیایید.

    وقتتان را با كسانی بگذرانید كه شادتان می كنند و از بودن با آنها لذت می برید.

    وقت می خواهید یك رابطه را فراموش كنید باید به طور جدی فكر كنید كه آیا عاقلانه است كه باز با آن فرد وقت بگذرانید یا باید همه چیز را به طور كل فراموش كنید. شاید هنوز عاشق او باشید یا از شما سوءاستفاده كرده باشد و در افكار و احساساتتان سردرگم شده باشید. ایجاد یك وقفه عاقلانه ترین راه ممكن است. از این طریق می توانید راحت تر فراموش كنیدسه شنبه 3 اسفند 1389 | نظرات ()


موضوعات

عشقولانه

دانلود

عکس

آموزشی

خبر

داستان

مذهبی

طنز و سرگرمی

کامپیوتر

روانشناسی

هنر

متنوع

پیوندهای روزانه

دانلود کتاب های صوتی

مطالب اخیر

زوج خوشبخت

یــــک تـسـت روانشناسی مهم!

سنجش عملکرد

انیشتین و راننده اش

آموخته ام که ...

سی و یك روز جادویی

سیزده نکته برای زندگی

چگونه بر مشکلات عاطفی غلبه کنیم؟

موسی مندلسون

تله موش

مچ فرزندتان را موقع انجام کارهای خوب، بگیرید!

من باور دارم که..........

یوگا چیست ؟

سخنانی کوتاه اما جاودانه

راهی غیر تکراری برای ابراز عشق

آرشیو مطالب

اردیبهشت 1390

فروردین 1390

اسفند 1389

بهمن 1389

دی 1389

آذر 1389

آبان 1389

مهر 1389

نویسندگان

خسته

پیوند ها

بانک قالب های فارسی وب

قالب وبلاگ

خـــاطــره ای از یــــــاد رفـــتــــه

زن متولد ماکو - شهربانو

خودمونی - حامد

بی پروا - سارا

رویای عشق - ستاره

خلوتگاه من - باران

آمار سایت

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :

امکانات جانبی

RSS 2.0