تبلیغات
هر هفته با مطالبی متنوع

هر هفته با مطالبی متنوع

اگر عشقی احساس نمی‌كنی؛ تظاهر نكن، سعی نكن نمایش بدهی كه عاشقی حتی اگر خشمگینی بگو كه خشمگین هستی و باش ولی حقیقی باش.

١٥ درس زندگی

١٥ درس زندگی

 

http://www.gosuccess.ir

همگی ما همزمان با تحصیل در مدارس، درس‌هایی از زندگی نیز می‌آموزیم که هر دوی آنها مهم است. مشکل اصلی این است که زندگی قبل از ما هم جریان داشته و ما را هم مانند دیگران در مسیرش با خود می‌برد و این در حالی است که ما تازه در ابتدای یادگیری و کسب معلومات لازم برای زندگی هستیم و تنها امیدواریم که روزی به همه جوانب دست پیدا کنیم، پس بطور منطقی دانش ما همیشه عقب‌تر از زندگی است.

در اینجا به ١٥ درس زندگی اشاره کرده‌ایم که براحتی می‌توانید از آنها بهره بگیرید.

 

١) طبق گفته ریچارد کارسون (Richard Carlson) چیزهای بی‌ارزش را نچشید، این بدان معنی است که خیلی از مردم خود را درگیر استرس و به انجام رساندن کارهای بی‌ارزش می‌کنند که در نهایت در مقابل اهداف اصلی زندگی، هیچ ارزشی ندارند. وقتی آن قدر خود را درگیر این مسائل کوچک می‌کنیم دیگر جایی برای نیل به آرزوهایمان باقی نگذاشته‌ایم و از لحظات خود هیچ لذتی نمی‌بریم.

 

٢) زندگی غیر قابل پیش بینی است و ممکن است هر لحظه شما را در فراز و نشیب قرار دهد. فقط بگویید "هرگز" و بعد ببینید چه اتفاقی می‌افتد. برای مقابله با گره‌هایی که زندگی در مسیر شما قرار داده است، تنها با ذهنی باز و خوش‌بین، به آنها خوش‌آمد بگویید!

 

٣) خسته کننده‌ترین واژه در هر زبان "من" است. بله تصور این است که تکرار این کلمه اعتماد به نفس را بالا می‌برد. ولی خوب! بیشتر وقت‌ها همه آن چیزی که در مورد خود با تکرار "من" توضیح و تعریف می‌کنید، واقعیت ندارد! این که یک نفر دائما از خود و فضایل خود تمجید و تفسیر کند، بسیار خسته کننده و یکنواخت است. این حالت "خود محوری" است نه "اعتماد به نفس".

 

٤) انسانیت مهم‌تر از مادیات است اهمیت روابط اجتماعی بسیار مهم‌تر از درجات مادی است که هر کدام از ما در مسیر آرزوها به آنها می‌رسیم. بدون محبت و عشق و حمایت خانواده و دوستان در زندگی، موفقیت‌های مادی، خیلی لذت‌بخش نخواهد بود. با ایجاد تعادل در ملاک‌های برتری و ارزش‌های خود، از ثبات زندگی بیشتری بهره خواهید برد.

 

٥) به غیر از خودتان، هیچ‌کس دیگر نمی‌تواند شما را راضی کند! رضایت و راحتی ذهن شما تنها به عهده خودتان است! بله، روابط اجتماعی، زندگی‌مان را پر بارتر می‌کند، اما خوب، شاید این روابط به تنهایی باعث شادکامی و رضایت شما نشود.

 

٦) درجه کمال و شخصیت: کمالات برای هر شخص زیباست. کلام و اعمال نیک، به دنبال خود، اعتماد و اطمینان دوستان را در پی‌دارد. برای رسیدن به این درجه، تلاش کنید.

 

٧) بیاموزید که خود، دیگران و حتی دشمنان خود را ببخشید. انسان جایز الخطاست، همه ما اشتباه می‌کنیم، ولی با کینه‌توزی و یادآوری صدمات گذشته، تنها این خودمان هستیم که از زندگی لذت نمی‌بریم نه دیگران!

 

٨) خنده داروی هر درد است. با خوشرویی و تبسم، دردهای خود را درمان کنید.

 

٩) تغذیه خوب، استراحت، ورزش و هوای تازه، را فراموش نکنید. سلامتی خود را دست کم نگیرید. با رعایت این نکات، از وضعیت جسمی ایده‌آل خود، لذت ببرید.

 

١٠) اراده‌ای مصمم، شما را به هر چیزی که می‌خواهید، می‌رساند. هرگز تسلیم نشوید و به دنبال رسیدن به آرزوها و اهداف خود تلاش کنید.

 

١١) تلویزیون، ذهن ما را بیشتر از هر چیزی نابود می‌کند! از تلویزیون کناره‌گیری کنید و با ورزش، مطالعه و یادگیری، ذهن خود را فعال کنید.

 

١٢) شکست را بپذیرید؛ هر کسی در زندگی ممکن است بارها و بارها شکست بخورد. شکست آموزنده است. به ما یاد می‌دهد که چطور متواضع باشیم و راه درست‌تری را برای جبران آن انتخاب کنیم. توماس ادیسون با شکست‌های متمادی توانست به هدف خود برسد، او می‌گفت: من شکست نخوردم، تنها ده‌ها هزار راه را امتحان کردم که برایم مفید نبود و به نتیجه نرسید!

 

١٣) از اشتباهات دیگران درس عبرت بگیرید؛ یکی از بودائیات پیر چنین می‌گوید: "یک مرد دانا کسی است که از اشتباهات خود درسی نیک بیاموزد و اما داناتر کسی است که از اشتباهات دیگران درس عبرت بگیرد".

 

١٤) از محبت به دیگران دریغ نکنید؛ زندگی کوتاه است و پایان آن نامعلوم. پس سعی کنید محبت کنید تا محبت ببینید.

 

١٥) آنچنان زندگی کنید که گویی روز آخر عمرتان است! همواره سعی کنید بهترین و مهربان‌ترین همسر، رفیق و حتی مهربان‌ترین و بهترین رئیس باشید، تا زمان وداع با این دنیا به دنیایی زیباتر دست یابیم.
جمعه 13 اسفند 1389 | نظرات ()


موضوعات

عشقولانه

دانلود

عکس

آموزشی

خبر

داستان

مذهبی

طنز و سرگرمی

کامپیوتر

روانشناسی

هنر

متنوع

پیوندهای روزانه

دانلود کتاب های صوتی

مطالب اخیر

زوج خوشبخت

یــــک تـسـت روانشناسی مهم!

سنجش عملکرد

انیشتین و راننده اش

آموخته ام که ...

سی و یك روز جادویی

سیزده نکته برای زندگی

چگونه بر مشکلات عاطفی غلبه کنیم؟

موسی مندلسون

تله موش

مچ فرزندتان را موقع انجام کارهای خوب، بگیرید!

من باور دارم که..........

یوگا چیست ؟

سخنانی کوتاه اما جاودانه

راهی غیر تکراری برای ابراز عشق

آرشیو مطالب

اردیبهشت 1390

فروردین 1390

اسفند 1389

بهمن 1389

دی 1389

آذر 1389

آبان 1389

مهر 1389

نویسندگان

خسته

پیوند ها

بانک قالب های فارسی وب

قالب وبلاگ

خـــاطــره ای از یــــــاد رفـــتــــه

زن متولد ماکو - شهربانو

خودمونی - حامد

بی پروا - سارا

رویای عشق - ستاره

خلوتگاه من - باران

آمار سایت

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :

امکانات جانبی

RSS 2.0